Lukabins-Premium Quality Garden Rooms

Rosnące koszty pokoi ogrodowych

Od kilku lat w Wielkiej Brytanii obserwuje się stały wzrost cen. Podczas gdy wcześniej zmiany następowały co roku i w małych procentach, teraz koszty materiałów zaczęły zmieniać się w znacznie szybszym tempie. Przyczyniają się do tego niektóre z najważniejszych wydarzeń, które miały miejsce, takie jak Brexit, Covid i wojna.

Chociaż wcześniej korzystanie z szacunków sporządzonych kilka miesięcy wcześniej było bezpieczne dla firmy budowlanej, nie jest to już skuteczny sposób na podanie realistycznej ceny. Zakup specjalnie zaprojektowanego pokoju ogrodowego/aneksu/domu mobilnego nie jest szybkim zakupem. Często pomiędzy momentem uzgodnienia projektu/szacowania a momentem rozpoczęcia prac upływa kilka miesięcy.

Jako firma rodzinna, wiemy że nie jest to mały wydatek i postaramy się wyjaśnić Ci dlaczego tak się dzieje:

Ponieważ nie jesteśmy już częścią UE, oznacza to, że nie jesteśmy częścią unii celnej UE i obowiązują nowe zasady dotyczące podatku VAT i podatków. Oprócz tego, że firmy muszą teraz płacić podatek importowy, mają znacznie więcej formalności do wykonania, a do zamówień powyżej określonej kwoty doliczany jest 20% podatek VAT. Według rządowej strony internetowej w październiku 2022 r. ponad 3500 firm było zagrożonych utratą możliwości importu spoza Wielkiej Brytanii. Wynika to z nowego brytyjskiego systemu celnego, do którego muszą się dostosować przedsiębiorcy, aby móc kontynuować import towarów spoza Wielkiej Brytanii.

Chociaż większość naszych materiałów kupujemy od firm z siedzibą w Wielkiej Brytanii, nasz dostawca często musi pozyskiwać części spoza Wielkiej Brytanii. Oznacza to, że mają teraz wyższe koszty, które muszą przerzucić na nas, abyśmy mogli przetrwać.

Po covidzie coraz więcej osób chce mieć pokój ogrodowy, w którym będzie mógł pracować z domu, ćwiczyć lub po prostu spędzać czas z rodziną. Wzrosła również liczba próśb o aneks dla starszych krewnych lub członków rodziny. Bardzo duży popyt spowodował niedobory materiałów, co spowodowało wzrost cen.

Zawsze staramy się Wam zapewnić opłacalne opcje bez utraty jakości. Choć bardzo chcemy, aby tak było za każdym razem, musimy pamiętać, że nawet materiały takie jak drewno i cement wzrosły o 60%, co oznacza, że ​​nasze ceny muszą odpowiadać popytowi na dzisiejsze koszty.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top